• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека в Інтернеті

/Files/images/26039020.jpg

Про що йде мова

Сучасне життя неможливе без інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації. Переваги використання інтернету очевидні. Як будь-яка складна інфраструктура, інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати спокою, але й істотних грошових коштів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні» сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе й своїх менш «просунутих» близьких і друзів.

Мережеві атаки

Мережева атака на ваш комп'ютер - це спроба знайти вразливі місця в його операційній системі й програмах, які можуть бути використані зловмисником для різних цілей, наприклад:

  • виведення вашого комп’ютера з ладу;
  • відключення його від інтернету (у випадку, якщо комп’ютер є сервером, що надає якийсь корисний інтернет-сервіс клієнтам, це може спричинити за собою репутаційні й фінансові втрати, якщо він не зможе надавати ці послуги)
  • запуск на вашому комп'ютері шкідливої програми;
  • крадіжка ваших даних;
  • блокування ваших даних з метою здирництва;
  • додавання вашого комп'ютера під шкідливий бот-нет.

І це далеко не повний перелік цілей зловмисників.

Як це працює: з комп'ютера зловмисника, чи зараженого спеціальним вірусом комп'ютера ще однієї жертви через інтернет або іншу мережу, проводиться спроба підключення до комп'ютера жертви за допомогою знайденої вразливості. Метою мережевої атаки може бути й сам пошук такої вразливості.

Безпечність

Виконання сумнівних інструкцій або прохань з неперевірених листів від знайомих, натискання підтверджувальних кнопок у вікнах, які випливають та повідомлення, які нам не дуже зрозумілі ( швидше б вони закрилися і не заважали дивитися на картинки кошенят!) – це найкоротший шлях до проблем в інтернеті. Ми пильні й обережні, потрапивши увечері до незнайомого району. Так що ж заважає нас повністю втрачати пильність у невідомих закутках інтернету?

Що робити та як бути?

Власне, що робити, щоб не стати жертвою комп'ютерних вірусів і різного роду інтернет-шахраїв, можна зрозуміти з прочитаних попередніх абзаців. Але ще раз підсумуємо:

  1. Завжди будьте уважні в інтернеті. Не довіряйте листам і сайтам, невідомого автора. Якщо у вас є хоч якісь сумніви в їх достовірності – краще відмовитись від операції. Пам'ятайте, що адресу відправника електронного листа дуже легко підробити. Краще зателефонувати знайомому (від імені якого надіслано лист), переконавшись особисто у потребі допомоги.
  2. Не відкривайте ніякі підозрілі посилання. Пам'ятайте, що реальні посилання та те, що ви бачите на екрані, можуть різнитися. Ідентичність посилання та її відображення на веб-сторінці дуже легко перевірити.
  3. Завжди перевіряйте правильність адреси веб-сайтів, на яких ви виконуєте якісь фінансові операції або вводите конфіденційну інформацію. Часто шахрайські (фішингові) сайти мають адреси дуже схожі на адреси реальних веб-сайтів, але відрізняються, наприклад, однією літерою.
  4. Банки та сервіси електронної пошти не будуть починатись з http – тільки https! (протокол шифрування переданих і отриманих даних).
  5. Завжди встановлюйте антивірусну програму і фаєрвол, своєчасно оновлюючи антивірусні бази.
  6. Десять разів подумайте, перш ніж опублікувати в соцмережах будь-яку інформацію про себе та свої плани. Завдяки роботі сучасних пошукових систем типу Google ви більше ніколи не зможете її звідти вилучити.
  7. Не лінуйтеся заводити складні паролі (щонайменше 8 символів, де є як маленькі, так і великі літери) і не призначайте один і той же пароль для всіх Ваших облікових записів.
  8. Своєчасно оновлюйте Операційну Систему і софт.
/Files/images/безпека.png

Кiлькiсть переглядiв: 1036

Коментарi